אם אתה מתכנן להציע נישואין לבת זוגתך אבל מעולם לא יצא לך בעבר להסתובב בחנות תכשיטים, אל דאגה, אתה נמצא בחברה טובה. אנשים רבים עושים קנייה רצינית של טבעת לראשונה בחייהם בשעת האירוסין. על פי המנהג, טבעות אירוסין הינן טבעות העשויה מזהב ומשובצת ביהלומים. לפני שאתם יוצאים למסע מפרך בדרך אל הטבעת המיוחלת כדאי שתכירו כמה פרמטרים שתצטרכו להכריע לגביהם בשעת בחירת הטבעת.

מספר קראט

קראט הינו ערך בעזרתו מודדים את הזהב במתכת. מספר הקראט של מתכת מסוימת משקף את אחוז הזהב במתכת. לרוב טבעות אינן עשויות זהב טהור, אפילו היקרות שמבניהן. הסיבה לכך הינה שזהב טהור הינו רך וגמיש ולכן לא מתאים לטבעת שאמורה להיות קשה יחסית. מלבד היוקרה, החיסרון של קראט נמוך הוא שהמתכת עשויה להיות פחות עמידה. מכיוון שטבעת אירוסין היא עניין של פעם בחיים כדאי לא להתפשר על קריטריון זה.

צבע הזהב

טבעות אירוסין יכולות להיות עשויות מזהב רגיל, זהב לבן וזהב וורוד. צבע הזהב תלוי בתרכובת הסגסוגת שלו. זהב וורוד למשל מכיל אחוז מסוים של נחושת שמעניק לו ורדרדות. אין הבדלי מחירים גדולים בין סוגי הזהב ועדיף לבחור על פי טעמה של בת הזוג. התבוננו בצבע התכשיטים שהיא עונדת וראו לאיזה צבע של מתכת היא נוטה יותר.

חיתוך וניקיון היהלום

ישנם סוגי חיתוך שונים של היהלום- חיתוך אובאלי, מרקיזי, חיתוך טופז ועוד. החיתוך משפיע הן על מראה היהלום והן על עמידותו. אלמנט נוסף הוא ניקיון היהלום. היהלומים נותרים מתחת לפני השטח ומגיעים במצבים שונים. ככל שהיהלום נקי יותר כך הוא נחשב טהור יותר וגם יקר יותר.

צבע היהלום

הצבע הקלאסי של היהלום הינו בין לבן לזהוב. זהו יהלום במצבו הטהור ביותר ולכן גם היוקרתי והנחשב ביותר. ישנם גם יהלומים צבעונים, לרוב אלו יהלומים שהוסיפו להם צבע. יהלום צבעוני הוא פחות יקר וגם פחות נחשב.

גודל היהלום

באופן טבעי כאשר היהלום גדול יותר הוא יקר יותר. יש כאלו שבוחרים לקנות טבעות אירוסין עם יהלום אחד ויש כאלו שמעדיפים טבעת המשובצת במספר יהלומים קטנים. חשוב לקחת בחשבון שיהלומים גדולים יותר גם עמידים יותר, אבל בסופו של דבר הטבעת צריכה לקלוע לטעם של מי שתענוד אותה וזה הדבר החשוב ביותר.


סגור נגן