הזמנות לחתונה חייבות להיות בהתאם לתאריך בו אתם שולחים אותן לקרוביכם. בארץ נהוג לשלוח את ההזמנות לחתונה, בערך כחודש וחצי עד חודשיים, לפני התאריך בו נקבעה החתונה.

משלוח באמצעות הדואר

במשלוח של הזמנות לחתונה באמצעות הדואר, צריך, כמובן, לקחת בחשבון את התאריך בו ההזמנה תתקבל בדואר, מדובר בערך, בבין יומיים לחמישה ימים. ניתן גם לחלק לקרוביכם את ההזמנה באופן אישי, אך גם במקרה זה, צריך להתחשב בכך, שנדרש זמן לתאם עימם ולפגוש את כולם ללא יוצא מן הכלל.

הזמנת קרובים מחו"ל

כאשר המדובר הוא בהזמנת קרובים מחו"ל, עליכם לקחת זאת בחשבון, ולכן לדאוג לשלוח להם את ההזמנות לחתונה מוקדם ככל האפשר, כדי להבטיח שהן תתקבלנה בזמן. עדיף בכל מקרה, לשלוח הזמנות לחתונה במרווח זמן של אף שלושה חודשים לפני האירוע.

כמות ההזמנות

עליכם לברר לעצמכם כמה זוגות ומשפחות בכוונתכם להזמין לאירוע. ניתן להסתפק, ככלל, בהזמנה יחידה לכל בית אב. בית דפוס נבחר יוכל להדפיס עבורכם שני שליש ממספר האורחים שיוזמנו לחתונה. כי, יש לזכור, שבדרך כלל תמיד יתווספו מוזמנים חדשים, שלא לקחנו בחשבון, בעת הספירה הראשונית. לכן, יש לבקש מבית הדפוס להדפיס קצת מעבר למספר ההזמנות המדויק.

דוגמאות הדפסה

בית דפוס יוכל להציע לכם את האפשרות של הזמנת דוגמאות הדפסה, בטרם הדפסתם את כל ההזמנות לאירוע. זאת, כדי להבטיח לעצמכם את איכות הצבעים בהדפסה, שייצאו כפי שציפיתם. מומלץ ביותר להזמין דוגמת הדפסה. הדוגמה נשלחת באמצעות דואר רשום, על פי רוב. כמו כן, רצוי להזמין את דוגמת ההדפסה מספר ימים קודם להדפסה הכוללת.

תיאום בין ההזמנה למעטפה

עליכם לברר באולם אותו הזמנתם לאירוע, אם הוא יכול לספק לכם מעטפות ללא תשלום. אם קיימת אפשרות כזו, כי אז חשוב ביותר ליצור התאמה בין גודלה של ההזמנה לבין גודל המעטפה. במידה והאולם אינו מספק מעטפות, ניתן להזמין אותן בבית הדפוס, בו בצעתם את ההזמנה.

עליכם לזכור כי ההדפסה של מספר נוסף של הזמנות לחתונה, יעלה לכם הרבה יותר מאשר הדפסת הזמנות לאירוע במספר גדול יותר מראש, לכן כדאי לזכור עובדה זו, ולהזמין מספר מעט רב יותר של מעטפות מלכתחילה.


סגור נגן