תזונה נכונה ודיאטה הם שני דברים שחשובים לבריאות הגוף והולכים יד ביד. כאשר אדם שסובל מעודף משקל מבקש לטפל בעצמו ובגופו הוא יתחיל דיאטה וכיוון שהוא כבר משנה את התנהלות האכילה שלו, מוטב שהתהליך יכלול גם מינונים נכונים של אבות המזון. באופן שכזה הוא מבטיח לעצמו השגת המשקל הרצוי במקביל לשמירה על המערכת הגופנית. על מנת לעשות זאת יש לבנות תפריט דיאטה ששם דגש גם על תזונה נכונה וגם על ירידה במשקל. באתר הדיאטה של מירי בלקין ניתן למצוא שילוב זה וגם בעוד אתרי דיאטה און ליין, אך יש לבדוק מי עומד בראש האתר והאם המידע איכותי.

 

הבדל בין הפחמימות

כידוע פחמימות אמורות להוות כ50% מהקלוריות היומיות.  הפחמימות אחראיות על עיקר מצבור האנרגיה שלנו ועל מנת לחוש בטוב ובשובע יש להקפיד לצרוך כמות מספקת. גם מתכונים דיאטטיים שניתן למצוא באתרי דיאטה באינטרנט  נותנים לכך את הדעת ואפילו ניתן למצוא דיאטות שהמוטיב המרכזי שלהן הוא הפחמימות. עם זאת יש לדעת שיש פחמימות מומלצות וכאלו שמוטב להימנע מהן או לפחות לא להסתמך עליהן. כך שאם נעשה חיתוך גס נוכל לשים את תפו"א, אורז, קטניות ולחם מלא בצד אחד ואילו בצד השני והפחות מומלץ נוכל למצוא את הסוכר, השוקולד והפירות.

 

שלבו בחוכמה

על מנת גם להרזות וגם לשמור על תזונה נכונה מומלץ להצטייד מראש במגוון של מתכונים דיאטטים. באופן שכזה ניתן לדעת שניתן להגדיל את הסיכויים להתחבר את מתכונים מסוימים, לאהוב את התפריט החדש, ובשורה התחתונה ליהנות מהדיאטה. על מנת לקבל מתכונים שכאלו ניתן לבדוק על שיטות הרזיה  שונות בספרים ואצל מומחים לנושא,  ניתן להיעזר בקבוצות של  שומרי משקל וכדומה. בכול אופן אף פעם לא מומלץ לאמץ שיטה של מישהו אחר כיוון שיש להתאים כל שיטה לפי הפרמטרים האישיים של כל אחד ואחד.

 

כיצד ניתן להקל על התהליך?

 

קודם כל יש להקדים ולומר שדיאטה אינה חייבת להיות הליך קשה, אלא יכולה להיות הליך מאתגר ומהנה. כך שהמושג " דיאטה קלה" אינו גחמה וניתן לחוות זאת, אך שוב רק אם מתייעצים עם מומחה שמתאים את התוכנית בצורה אישית ומאפשר מידי פעם  גם לאכול דברים שאוהבים. באופן שכזה לא רק שתהליך הרזיה  נהיה ממכר, אלא גם בריא ושומר על הגוף בצורה אידיאלית.

 

 


סגור נגן