לכל אחד מאיתנו יוצא במהלך חייו לארח אורחים, בין אם מדובר במשפחה של בעלכן, או במשלחת של אורחים המגיעה מחו"ל, חברים ומשפחה המגיעים לאירוע בת המצווה של הילדה, או שהוטלה עליכם השנה המשימה של עריכת מסיבת פורים. כל מארח טוב צריך לדעת איך להתאים את האירוח לסגנון של האורחים ולסגנון של האירוע. האירוע המושלם הוא זה שיגרום לכל האורחים להרגיש בנוח, שיהיה ערב לחך, שיהיה מהנה ושיהיו בו מספיק אנשים המכירים אחד את השני ויכולים ליצור אינטראקציה ושיחה משותפת. כאשר אתם מתכננים אירוע ישנם שלושה דברים מרכזיים אותם אתם צריכים לקחת בחשבון ולחשוב עליהם מבעוד מועד: מיקום עריכת האירוע, האוכל המוגש, קהל האורחים.


שלב ראשון- מיקום עריכת האירוע

עריכת אירועים ואירוח של אורחים יכול להתקיים במגוון מקומות, זו יכולה להיות מסעדה בשרית משובחת ששם מתקיים האירוע, חדר כנסים של מלון מפואר, אולם אירועים יוקרתי או בבית החמים והיפה שלכם. כמובן שלכל אירוע מתאים המיקום שלו. אם אתם מארחים אורחים מחו"ל מטעם העבודה שלכם, יתכן ולקחת אותם למסעדה יהיה הרעיון הטוב ביותר לאירוח. אולם, היה ואתם מארחים כנס שנתי בנושא אונקולוגיה רצוי שהמיקום לא יהיה ביתכם הקט והחמים, אלא אולם כנסים מפואר היכול להכיל כמות גדולה של אנשים ובו יש את המכשור והציוד המתאים לאירוע שכזה. הסוד הוא להתאים את המיקום לסוג האירוע ולסגנון האנשים אותם אתם מארחים.


שלב שני- האוכל המוגש

זהו דבר ידוע שאחד הדברים החשובים ביותר באירועים זה האוכל. בין אם זה חתונה, כנס, או אירוע בת המצווה של ילדתם חברכם הטובים, אחד מהקריטריונים הברורים להערכת האירוע הוא נושא האוכל. לכן, חשוב שהאוכל יהיה איכותי, כזה המתאים לסוג האורחים שלכם ובמטרה שישאיר טעם של עוד מהאירוע. לכן, אם אתם עורכים את האירוע במסעדה, חשוב שתבחרו מסעדה איכותית וטובה. כמו כן, גם אם אתם מתכוונים לקיים את האירוע במסעדה, תבררו מיהם קהל היעד שלכם והאם יש אופציות מתאימות וראויות גם למי שצמחוני. ייתכן ובחירה במסעדה בשרית המגישה בשר בלבד זו לא האופציה המתאימה ביותר. רצוי לבחור מקום שמגיש מבחר סגנונות אוכל, כך שכל אחד ימצא את מה שהוא אוהב.


שלב שלישי- קישור בין האורחים

חשוב שכשאתם מזמינים אנשים לאירוע, במיוחד אם זה אירוע פרטי, אינטימי, ולא איזה כנס או אירוח של אנשי עסקים מחו"ל, תצרו קבוצות של אנשים המכירים אחד את השני. אתם אינכם רוצים להזמין זוג חברים, קרוב ואהוב ככל שיהיה, שלא יהיה לו עם מי לדבר וכל האירוע הוא יצטרך לשבת לבד בצד. חשוב שתצרו אינטראקציות ותתאימו את האורחים לשייכות החברתית שלהם.

סגור נגן