אם אתה עומד להציע נישואין, אתה וודאי נמצא בפתחה של תקופה חדשה ומרגשת בה תיאלץ להתמודד עם דברים רבים חדשים ולא מוכרים, בחירת טבעת האירוסין הינה צעד ראשון אל תוך תקופה זאת. טבעות אירוסין הינם עולם שלם בפני עצמו וכדי להכיר קצת את העולם הזה לפני שבוחרים טבעת.

אילו טבעות אירוסין נהוג לבחור?

מנהג הצעת הנישואין באמצעות טבעת אירוסין הינו מנהג חדש יחסית אשר החל להיות נפוץ באוכלוסייה הרחבה רק לפני מאה שנה. כיום מנהג זה מקובל מאוד בכל התרבות המערבית. על פי המנהג הצעת הנישואין נעשית באמצעות טבעת זהב מעוטרת ביהלום. זאת להבדיל מטבעת הנישואין אשר על פי היהדות צריכה להיות חלקה ונטולת יהלומים. את הטבעת עונדים על הקמיצה השמאלית.

מה מגולם במחירן של טבעות אירוסין?

מחירן של טבעות אירוסין יכול לנוע בין חמש מאוד שח לעשרות אלפי שקלים. מחיר הטבעת תלוי ראשית לכל באיכות הזהב ואיכות היהלום של הטבעת. מעבר לחומרים עצמם מחיר הטבעת מושפע גם מטיב העבודה, מהמעצבת של הטבעת ומהמותג שהטבעת שייכת אליו.

מה צריך להיות כתוב בתעודה של טבעות אירוסין?

טבעות אירוסין צריכות לכלול שתי תעודות. תעודה על הזהב בה יהיה כתוב מספר הקראט של הזהב ותעודה נוספת שנקראת תעודה גמולוגית. תעודה הגמולוגית הינה תעודה של היהלום או היהלומים בלבד ובה מתועדים כל הפרמטרים הקשורים ביהלום: צבעו, גודלו, חיתוכו וניקיונו. לא כדאי לזלזל בתעודות אלו, אל אף שאתם וודאי לא מומחים גדולים ליהלומים כדאי שתוודאו שמה שמוכרים לכם אינו חיקוי. כיום ישנם חיקויים של יהלומים מסיליקון. חיקויי יהלומים אלו הרבה פחות עמידים והברק שלהם יורד הרבה יותר מהר.

מה צריך לדעת כאשר עומדים לבחור טבעת אירוסין?

דבר ראשון שכדאי לדעת בבחירת טבעת אירוסין הוא מידת הטבעת של בת זוגתכם. תוכלו לחפש טבעת שלה לדוגמא או לשאול את חברותיה. אם לא תצליחו לאתר את המידה כדאי לוודא שהחנות בה אתם קונים את הטבעת מוכנה לבצע תיקונים של המידה במקרה הצורך. מלבד זאת כדאי שתנסו להבין מהו הסגנון המועדף על מי שהטבעת מיועדת לה. ישנן טבעות רבות בשוק ורק אחת תהיה הטבעת הטובה ביותר בשבילכם.


סגור נגן