העיר אילת יכולה להתגאות במספרן של מסעדות הבשר הגבוה ביותר לאדם בארץ, כולל גם סטייקיות רבות, שרובן מאופיינות באווירה דרום אמריקאית.

"ברזיל הקטנה" – מסעדת בשרים משובחת

מתוך מגוון מסעדות הבשר באילת, יש לציין לטובה בעיקר את מסעדת בשר "ברזיל הקטנה". היא ממוקמת במרכז המסחרי של העיר, הרחק מן ההמולה של הטיילת. המנות במסעדה מבוססות על בשר טרי, מקומי ומיושן. המנות נצלות על גבי שיפודים גדולים. כמו כן מלצר, הנקרא כאן פסאדור ברוח דרום אמריקאית, עובר בין הסועדים, פורס את הבשר לפרוסות דקות ומגיש אותן במלקחיים.

מסעדת שיין&שארפ – בשר בטיב מעולה

מסעדה זו נפתחה רק לאחרונה. זוהי מסעדת בשר החדשה של כדורסלן מכבי תל אביב דרק שארפ ושותפו יענק'לה שיין. למרות שהמסעדה חדשה היא כבר קצרה שבחים רבים. בעלי המסעדה נחשבים למומחים בתחום הבשר וליועצי המסעדות החשובים בארץ. המסעדה השתלבה בדירוג גבוה מבין המסעדות בזכות האווירה שבה ותפריט היין הזול עד להפליא, והבשר מן הטיב המעולה.

מסעדת פורטרהאוס – כשמה כן היא

שם המסעדה בא על שם הנתח המסיבי של הבשר המכיל חלקי סינטה ופילה מובחרים. שמה של המסעדה מעיד על המנות שמגישים כאן – נתחים עבים של בשר בחיתוך אמריקאי, אנטרקוט גדול ומשוייש, סינטה על עצם וכן סינטה ופילה על עצם. את כל נתחי הבשר חותכים ומיישנים במקום. הם מוגשים בתיבול של מלח ופלפל בלבד.

מסעדת מיט בר – ארוחה בשרית משתלמת

בשדרות ח"ן לא רחוק מכיכר רבין, שוכנת מזה 20 שנה המיט בר, מסעדת בשר הנחשבת לאחת מן המסעדות השומרת על רמה אחידה ומרשימה של שירות. מוגשות כאן מנות ראשונות ותוספות מצויינות, שרכשו להן קהל קבוע של מעריצים. יש לציין במיוחד את פטה הכבד. תפריט היין הוא משובח ומחירי היינות סבירים. מדובר כאן בארוחת ערב בשרית ואיכותית מהמשתלמות בארץ.

ירידה בתמחור במסעדת יועזר

בחודשים האחרונים ירד התמחור במסעדת יועזר. כמו כן מנות הבקר המוגשות במסעדה נחשבות לטובות ביותר. נתחי הבשר נבחרים באופן מוקפד על ידי השף החדש, בן תדהר, והבעלים שאול אברון.

במסעדת יועזר המחירים ירדו. מדובר לדוגמה, בעיקר במנה של ראמפ סטייק, שמחירה 116 שקל. המדובר בנתח אדום מאוד ורזה יחסית, המוגש לצד שעועית ירוקה. מנת פטה דה קאמפן עם ציפוי בצק עולה 56 שקל.

סגור נגן