מסיבת חינה

מסיבת חינה הינה המסיבה הצבעונית והמיוחדת ביותר שיש מכל הטקסים שנערכים לרגל הנישואין של בני הזוג. מוזמנים אליה אורחים קרובים ביותר, ביניהם: המשפחה הגרעינית וידידים קרובים מאוד, ובמהלך הערב יש שפע של טקסים סמליים מיוחדים שאופייניים למעמד, ואשר כולם הינם בני מסורת של עשרות שנים, שעוברים במשפחה מדור לדור. כל הטקס הינו סוג של מתן כבוד לזוג הצעיר, שמלווה בהמון ברכות לחיים מאושרים מלאי מזל יחד, ואשר מסמל הידוק קשרי האהבה בין שני בני הזוג.

טקס חגיגי

האורחים מגיעים עם מתנות ומברכים את בני הזוג שיושבים על במה מוגבהת. במקרים רבים מובלים בני הזוג אל תוך מקום האירוע במיטת אפריון צבעונית, כאשר הם לבושים כפתנים ססגוניים .טקס מריחת החינה מלווה בריקודים של אם הכלה שאוחזת בידיה סלסלת מתוקים ועוגות, והכול נעשה לצליל מוסיקה אתנית עליזה. מומלץ לתכנן את הערב כהלכה, ולהפקיד את הביצוע בידי מפיקי מסיבות חינות מנוסים, שמכירים היטב את המסורת של העדה שמקרבה יוצאים שני בני הזוג, או אחד מהם.

מאכלי חינה 

המאכלים והמטעמים שמוגשים במסיבות חינות שונים, בדרך כלל , מהאוכל שמוגש באירועי חתונות. האוכל הינו עממי ומורכב ממנות שמקובלות במטבח האתני של החוגגים. זה האוכל החגיגי שאוהבים לאכול, והשף שמכין צריך להכיר אותו ולהכין בדיוק כמותו. יהיו מרכיבי מנות שכוללים בשרים, דגים, סלטים, תוספות, ועוד מטעמים בטעמים מיוחדים אלו. ובסוף הארוחה, יאכלו כולם את המתוקים והעוגות שיש בהם מרכיבים של מרציפנים, שקדים, אגוזים, תמרים ועוד סוגי אלמנטים מתוקים אחרים. 

הפקת הערב 

מפיק של אירועי חינות מנוסה יודע לתכנן את הערב ולהוציאו אל הפועל בצורה מעולה, ולכן, מומלץ לבעלי השמחה לתכנן עימו את הערב, ולהפקיד בידיו את הביצוע. המפיק ידאג לכל הצרכים ויביא את המלבושים, את האוהל שבתוכו יחגגו את הטקס, את האפריון, ועוד. בנוסף, הוא ידאג לצלמים, לתקליטנים שיערכו ערב של מוסיקה מגוונת, שתכלול מוסיקה אתנית ואחרת. ובסופו של דבר, כל הערב יהיה עליז, צבעוני, קולני ושמח. ולמעשה, זה מה שנדרש ממסיבת חינה אותנטית שתיזכר לזמן רב כמסיבה שבלטה באירוע החתונה.     


סגור נגן