תקליטן מקצועי

הימים בהם יכול היה כל חובב מוזיקה חסר ניסיון ובלתי מקצועי להשמיע קטעים מוזיקליים במהלך אירוע עפ"י טעמו האישי חלפו ואינם עוד. כמו תחומי עיסוק רבים שעברו תהליך של התקדמות והתמקצעות כך גם תחום התקליטנות עבר שינוי דרמטי. לא עוד חובבנות ולא עוד ציוד אלמנטרי. היום על תקליטן להיות מקצועי ולהגיע עם ציוד משוכלל ומגוון שנותן כיסוי לכל אופציה שיידרש אליה. המלחמה בחובבנות והשאיפה למקצוענות בתחום הביאו לעולם את קורס הדי- ג'יי.

מה לומד תקליטן לעתיד בקורס די- ג'יי?

במהלך קורס תקליטנות מודרנית, מוגש לתלמיד כל הידע שהצטבר בתחום במהלך השנים ומרחיב את ידיעותיו ועולמו המקצועי. במהלך הקורס מלמדים את התקליטן את סגנונות המוזיקה השונים באופן מעמיק, הוא לומד כיצד להופיע לפני קהל, ואף כיצד לתפעל את כל הציוד האלקטרוני הנלווה העומד לרשותו. כמו במקצועות רבים, הקורס מתחלק לשיעורים עיוניים ושיעורים מעשיים. החלק העיוני מורכב מהרצאות והסברים בליווי חוברות הדרכה, והשיעורים המעשיים שהם החלק העיקרי מתבצעים תוך תרגול עבודה על פלטת הדי- ג'יי. בסוף הקורס נדרשים התלמידים להציג פרויקט גמר, ורק לאחר שיעברו אותו בהצלחה יקבלו תעודה.

למי מתאים להיות תקליטן?

למעשה כל אדם צעיר אנרגטי ושאפתן שהמוזיקה היא עולמו, מתאים להשתלב במקצוע. לצד האהבה הגדולה למוזיקה ולאמביציה להתקדם, נדרשות גם מקצועיות ויצירתיות. חשוב לדעת שזהו מקצוע תובעני ושואב ובעצם תקליטנות במובנים רבים היא יותר ממקצוע, היא דרך חיים. יחד עם זאת, מדובר בתחום שאם אתם מתאימים לו ומבצעים היטב את תפקידכם תחושו סיפוק עצום בסופו של ערב מוצלח, מה שיזין מחדש את האנרגיות והמוטיבציה להמשיך להתקדם ולהתחדש ללא הפסקה.

עמדו על שלכם

כאשר אתם עומדים להופיע באירוע, ובמהלך מפגש עם בעל המקום אתם מגלים מצבורי רהיטים ישנים או ערימות ציוד שעומדים בצד, אל תחששו לבקש מבעל המקום שיפנה אותם. עם כל המאמץ והמקצועיות שלכם, מראה עלוב של ריהוט או ציוד פגום שנערם בצד ומזכיר אגרנות כפייתית, עלול לפגום בהצלחתכם ובהצלחת האירוע באופן כללי. הציעו לו להזמין שירותי פינוי דירה ולהיפטר מכל הציוד המיותר והמעיק. מובן שבמקרה זה לא מדובר ב- אגרנות כפייתית, אך יחד עם זאת גם הזנחה בסדר גודל הרבה פחות חמור פוגעת בכל הנוגעים בדבר.
לסיכום
תקליטן מוכשר מקצועי ומנוסה "עושה" את האירוע. השקיעו בתקליטן מעולה ותזכו לחוות אירוע שגם אתם וגם אורחיכם לא ישכחו זמן רב.
 
 
 

סגור נגן